Avrupa Kupası'nda kuralar çekildi

Site İçi Arama


AVRUPA KUPASI'NDA KURALAR ÇEKİLDİ

Avrupa Kupası'nda kuralar çekildi

Türkiye'den 5 kulübün katılacağı FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda 2017-2018 sezonu kuraları çekildi.

1014 Okunma

Türkiye'den 5 kulübün katılacağı FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda 2017-2018 sezonu kuraları çekildi.

Kupada Türkiye'den Abdullah Gül Üniversitesi, Beşiktaş, Hatay Büyükşehir Belediyespor, İstanbul Üniversitesi ve Mersin Büyükşehir Belediyespor mücadele edecek.

Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen kura çekiminde 40 takım, dörderli 10 gruba ayrıldı.

Beşiktaş, Yunanistan'dan Olympiakos, Letonya'dan TTT Riga ve Polonya'dan Gorzow ile A Grubu'nda yer aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyespor'un Enisey (Rusya), Good Angels ve Ruzomberok (Slovakya) ile B Grubu'nda karşılaşacağı turnuvada, Hatay Büyükşehir Belediyespor da Energa Torun (Polonya), ACS Sepsi-SIC (Romanya) ve FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nden elenecek bir takımla D Grubu'nda mücadele edecek.

Abdullah Gül Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi ise E Grubu'nda Polonya'dan Sleza Wroclaw ve elemelerden gelecek bir takımla karşı karşıya gelecek.

Kura çekiminin ardından oluşan gruplar şöyle:

A Grubu: Olympiakos (Yunanistan), TTT Riga (Letonya), Beşiktaş, Gorzow (Polonya)

B Grubu: Enisey (Rusya), Mersin Büyükşehir Belediyespor, Good Angels, Ruzomberok (Slovakya)

C Grubu: MBA Moskova, Spara&K M.R. Vidnoje (Rusya), Umea Udominate (İsveç), Artego Bydgoszcz (Polonya)

D Grubu: Energa Torun (Polonya), Hatay Büyükşehir Belediyespor, ACS Sepsi-SIC (Romanya), Avrupa Ligi'nden elenecek takım

E Grubu: Sleza Wroclaw (Polonya), Abdullah Gül Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Elemelerden gelecek takım

F Grubu: Aluinvent DVTK Miskolc, PEAC-Pecs (Macaristan), Rutronik Stars Keltern (Almanya), Carolo Basket (Fransa)

G Grubu: Basket Landes (Fransa), Lointek Gernika Bizkaia, Spar Citylift Girona (İspanya), VBW CEKK Cegled (Macaristan)

H Grubu: GDES Santo Andre (Portekiz), Nymburk (Çekya), Virtus Eirene Ragusa (İtalya), Avrupa Ligi'nden elenecek takım

I Grubu: Reyer Venezia (İtalya), KP Brno (Çekya), 1880 Wasserburg (Almanya), Elfic Fribourg (İsviçre)

J Grubu: Nantes Reze (Fransa), Uni Györ (Macaristan), Belfius Namur (Belçika), Elemelerden gelecek takım 


ETİKETLER #Beşiktaş
Beşiktaş Tosic ve Pepe'siz
Gençlerbirliği'nin Kupada rakibi belli oldu...
Beşiktaş transferde sona yaklaşıyor!
Osmanlıspor maçı çevirdi ama turu geçemedi
Beşiktaş'a kötü haber! Boyko transferi yattı!
Beşiktaş'ta forvet arayışları
Facebook Yorumları
Facebook üzerinden yorum var.
Site Yorumları
YORUM YAZ
Adınız:
Yorum:
Okuyucularımızın görüşleri bizim için çok önemlidir.
İçinde küfür, hakaret, tehdit, aşağılama bulunmayan; aynı bilgisayardan farklı isimler ile yazılmayan tüm yorumlar yöneticilerimizin onayından geçtikten sonra en kısa sürede yayınlanacaktır.